czwartek, 08 grudzień 2016 12:23

Dieta oczyszczająca - dla kogo?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dieta oczyszczająca -jak prawidłowo ją stosować?

Głównym założeniem diety oczyszczającej jest pozbycie się  z organizmu substancji tj. toksyny, resztki pokarmowe, które zostały dostarczone do organizmu z zewnątrz i zaburzają jego  prawidłowe funkcjonowanie.

Cały proces oczyszczania jest bardzo złożony i należy odpowiednio przygotować się do niego.Pierwsze dni przebywania na diecie oczyszczającej mogą powodować złe samopoczucie, bóle głowy. Wynika to z obniżonej podaży energii wraz z pożywieniem, a także samego procesu oczyszczania się organizmu. Toksyny, które znajdują się w całym organizmie zaczynają gromadzić się np. w jelitach, nerkach aby mogły zostać wydalone. Kumulacja ich może być przyczyną złego samopoczucia, jednak po oczyszczeniu się organizmu stan ten poprawia się.

W związku z powyżej zachodzącymi zmianami w organizmie cały proces oczyszczania należy potraktować holistycznie, odpowiednio przygotować się do niego i po jego zakończeniu wprowadzać stopniowo nowe produkty do diety.

Najważniejszy jest jednak sam proces oczyszczania organizmu. Nie jest wskazane wykonywanie żadnych obciążających prac w tym okresie, treningów – dozwolone są spacery, wykonywanie lekkich prac domowych. Czas oczyszczania jest także idealnym czasem na odpoczynek i regenerację, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Istotne jest zadbanie o odpowiednią ilość snu, ponieważ w trakcie diety oczyszczającej może być odczuwalne zmęczenie i osłabienie. Warto zadbać o odpowiednie spożycie płynów ( ok 2l/ dzień ) tak, aby wspomóc proces oczyszczania, wydalanie toksyn i resztek pokarmowych.

Dla kogo jest kierowana dieta oczyszczająca?

W szczególności dla osób, które bardzo często odczuwają zmęczenie, brak energii – może to wynikać właśnie z nagromadzenia toksyn w organizmie i zatruwania go.

Oczyszczanie organizmu może także być zastosowane w problemach trawiennych (zaparcia, niestrawność, spowolniona przemiana materii) oraz skórnych (trądzik, wysypki, egzemy).

Warto pamiętać, że dietę oczyszczającą należy przeprowadzać pod opieką specjalisty – lekarza lub dietetyka a wszelkie niepokojące objawy skonsultować.
Czytany 85771 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 grudzień 2016 12:34