Jakich jest 5 najczęściej popełnianych błędów żywieniowych? Dziewczyna zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com
piątek, 05 czerwiec 2020 12:29

Jakich jest 5 najczęściej popełnianych błędów żywieniowych?

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1. BRAK ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI WODY


Woda przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn oraz wspomaga przemianę materii. Niejednokrotnie jej zbyt małe spożycie powoduje większe uczucie głodu – organizm „błędnie” domaga się wody, która pochodzi również z jedzenia. Ponadto, wypijana nieregularnie w zbyt dużej ilości jest szybko wydalana i nie nawadnia organizmu we właściwy sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest picie wody małymi łykami przez cały dzień. Wówczas nawodni ona organizm w odpowiedni sposób.


2. PODJADANIE


Czasem nie jesteśmy świadomi ile zjedliśmy podczas dnia. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet najmniejsza przekąska, jest już posiłkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zapisywanie posiłków w notatniku w telefonie, który i tak trzymamy zawsze przy sobie. Pozwoli to na ujrzenie rzeczywistości, tego jak nasza dieta naprawdę wygląda i co należy w niej zmienić.


3. ZBYT SZYBKIE TEMPO ZJADANIA POSIŁKÓW


Zbyt szybkie tempo jedzenia prowadzi do problemów z trawieniem. Jedząc w pośpiechu połykamy duże kęsy, które gromadzą się w żołądku i zalegają w nim przez dłuższy czas. Nie spiesz się i gryź starannie, a w ten sposób wspomożesz trawienie i... zjesz mniej


4. BRAK REGULARNOŚCI POSIŁKÓW


Stałe pory pomagają utrzymać poziom cukru we krwi na odpowiednim poziomie co daje lepszą kontrole uczucia łaknienia. Pamiętajmy, że czasami jednak lepiej czas między posiłkami jest skrócić - zjeść po 2,5h – niż wydłużyć do 5 godzin.


5. OGLĄDANIE TELEWIZJI PODCZAS POSIŁKÓW


Jedząc w ten sposób, naprawdę nie można nacieszyć się smakiem, aromatem ani teksturą jedzenia. Ryzykujesz natomiast, że zjesz za dużo, gdyż skupiając się na telewizorze nie kontrolujesz jaką ilość jedzenia zjadasz i w ten sposób masz ochotę na dokładkę. Znajdź chwilę na posiłek i nie pozwól, aby cokolwiek cię rozpraszało.

 

 

 

 

 

 

Czytany 1640 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 maj 2022 12:08